Dráp

Dráp (v originále Talon) je tajnou organizací asasínů v Malazské říši. Drápy vytvořil Tanečník pro vojenská tažení. Aby zachoval císařský znak - ruku démona držící kouli - nazval je svými Drápy. Drápové stáli mimo - vně říše. Podle tohoto modelu vytvořila Mrzena organizaci Spár, který však byl vnitřní tajnou policií. Když se Mrzena stala regentkou, poslala Spáry na Drápy. Následovala tajná, ale velmi krvavá „válka asasínů“ mezi Spáry a Drápy, ve které Spárové za cenu velkých ztrát zvítězili a Drápy zcela vyhladili. Přesto se v poslední době objevují informace, že malé množství Drápů přežilo a dosud operuje na území Říše, přičemž jejich výcvik se předává hlavně v rámci rodinných svazků. Další teorie předpokládá, že Drápové úspěšně infiltrovali Spáry a mají mezi nimi své agenty, prostřednictvím kterých si budují zvolna pozici uvnitř vládnoucích struktur říše. Jejich počet či záměry jsou však neznámé.

MKP4:

Jediným potvrzeným členem Drápu byl Baudin, vězeň pověřený pobočnicí Tavore ochranou její uvězněné sestry Felisin. Není s jistotou známo, zda Tavore věděla o Baudinově příslušnosti k Drápům, ačkoliv je to velmi pravděpodobné. Taktéž není známo, zda či do jaké míry byla císařovna informována o jejím záměru. Baudin v každém případě v ochraně Felisin navzdory vší snaze neuspěl a zemřel, poté však byl vybrán mistrem Kápě jako nový Rytíř dómu Smrti.
 
jednotka/drap.txt · Poslední úprava: 2017/08/27 15:43 autor: Shelagh
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki