Rudá garda

Elitní žoldnéřská jednotka vzniklá pod praporem prince K'azze D'Avore, který byl vyhnán ze svého domovského léna malazskou říší pod vedením císaře Kellanveda. Přísežníci (původní členové gardy) přísahali dosadit zpět prince na trůn jeho vlasti. Od té doby se srazili s říší na čtyřech kontinentech.

Pokud by se jim podařilo zničit císařství, splnila by se jejich přísaha a pozbyl její účinek - stárnou velmi pomalu, jsou silnější, je fakt těžké je zabít pro „obyčejné“ vojáky

Jednotka není příliš velká, přísahu složilo okolo 600 mužů a žen. Ale Jsou to však velmi dobří vojáci, přísežník Lazar se srážel desetiletí s Dassem a přežil. To se většině lidem nepodařilo.

Když se ztratil jejich velitel Kaaz DAvore, byla nejvyššími veliteli domluvena diaspora - rozpuštění jednotky do malých skupin - cíl byl najít Kaaze a následně se zase spojit. V průběhu tohoto období byly roztroušené jednotky posilovány o nové vojáky a tak se z pár set vojáků opět stala válečná kumpanie s několika tisíci meči. Na nové členy Rudé gardy se nevztahuje účinek slibu.

Nejznámější členové: princ K'azz D'Avore, Stahovač, Lazar, Kalený meč, Kutna.

 
jednotka/ruda_garda.txt · Poslední úprava: 2020/09/06 14:53 autor: knedle
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki