Vzpomínky ledu

autor: Steven Erikson
série: Malazská kniha padlých
MKP1 MKP2 MKP3 MKP4 MKP5 MKP6 MKP7 MKP8 MKP9 MKP10
díl: 3
Originální název: Memories of Ice
odkazy: Legie,
neco,
dalsiho

Shrnutí děje (bez spoileru)

Nikdo není nebezpečnější než pragmatičtí vojáci. A Houfec Jednorukého je toho příkladem. Po rozporuplném pokusu o dobytí Darúdžhistánu a odsouzení za neúspěch od císařovny dochází k neobvyklému spojenectví s Caladanem Chmurem a jeho vojem. Nepřítelem a hlavním důvodem této silné koalice je Panionské dominium. Mladá říše, která se v Genabakis šíří jako mor. Stejně rychle a ničivě. A tak se na jedné straně barikády potkávají takoví velikáni jako Whiskeyjack s Dujekem, Anomander Dlouhý vlas s jeho Tiste Andii a Caladan Chmur s Kalorem. Samozřejmě nesmí chybět největší občan Darúdžihstánu Kruppe, jehož geniální postřehy dohání všechny ostatní k šílenství. Alianci však rozděluje spor kolem tajemné dívky Stříbrná liška, jež svolává T'lan Imass na Druhé shromáždění.

Než však dorazí spojené armády na hranice dominia, dorazí hranice dominia ke Capustanu. Toto svobodné město brání Šedé meče, žoldnéřská kumpanie zaslíbená Fenerovi. Jde o statečné a zbožné vojáky nebojící se ani Tenescowri.

Ganoes Paran se seznamuje se svou funkcí Pána balíčku a sleduje rozpoutávající se válku bohů. Chromý bůh rozhazuje svou zlost a utrpení na všechny strany plnými hrstmi. Ascendenti si začinají volit na čí stranu se přidají. Na kterou stranu se přidá Ganoes?

V tomto objemném svazku nalezneme mnoho dalších starých známých i nováčků: děsivou dvojici Bauchelaina a Korbola Špičáka, přeživší Paliče mostů, strážce karavan Vrče či Onose T'oolana.

POV - Hlavní postavy

u každé z knih vypsat POV 1)

Kniha první: Jiskra a popel - postava1, postava2…

Kniha druhá: Ohniště - postava2, postava3…

Kniha třetí: Capustan - postava3, postava1…

Kniha čtvrtá: Vzpomínky ledu - postava3, postava1…

Spoilery

Otázky

Jak to, že byl Tolan na konci *

*z masa a kostí?

V chodbě, kde se usídlili Pán a Paní zimy se vzdal svého meče, což vzhledem k jeho pozici Prvního meče T'lan Imass mělo pravděpodobně významný vedlejší účinek. To navíc provedl před Stříbrnou liškou.
Jak kym zpusobem se jaghut dostal z portalu , když je tam výměna 1 za 1?

Portál uzavírala Matrona, když do něj jaghutští bratr se sestrou vešli, tak sestra nahradila Matronu. Bratra pak pravděpodobně Matrona přenesla do své mohyly, aspoň to by naznačovaly věštcovi poznámky k Tocovi o jejím obětí. Zdálo se, jako kdyby to zažil na vlastní kůži. Každopádně proběhla výměna Jaghutka místo Matrony, Jaghut buďto vyšel zpátky nebo byl vynesen, uzavřeným portálem nejde projít.

1) postavy nesoucí příběh, postavy jejichž osud v dané části sleduje
 
kniha/vzpominky_ledu.txt · Poslední úprava: 2014/06/13 14:26 autor: krumlin
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki