Moranthové

Uzavřená lidská rasa žijící v Moranthských horách na západní straně kontinentu Genabakis. Jedná se pravděpodobně o jednu z ras pocházející z Imassů. Jejich rasa žije ve skalních městech, který nikdo cizí neviděl. Mezi ostatní rasy pak vycházejí ve speciálních zbrojích, které jim dodávají hmyzího vzezření. Neví se tedy nic bližšího o jejich vzhledu.

Moranthská společnost je rozdělena do klanů, jež se jmenují podle barev. Mezi klany je velmi ostré soupeření a nejrůznější politické intriky. S malazskou říši přišli do kontaktu během jejího dobývání Genabakis. Protože měli stejné zájmy - dobýt Dřevnov, stali se z nich spojenci. Moranthé vynalezli Moranthskou munici, o kterou se podělili s Malažany. Další odlišností od ostatních lidských ras je používání quorlů. Velkých hmyzích stvoření podobných vážkám. Těchto tvorů je využíváno pro transport nebo pro bombardování pozemních cílů právě pomocí moranthské munice.

Moranthská civilizace je velmi starobylá. V jednom rozhovoru bylo zmíněno, že jejich záznamy přesahují období sedmi tisíc let. Zakládají si na krevní msti, například si přesně pamatují jak velké ztráty na životech jim Dřevnovští způsobili a usilují o „srovnání dluhu“.

Původ Moranthů (MKP3): Moranthové a Barghasti bojovali bok po boku v námořním tažení proti Tiste Edur. Moranthové však po čase navázali s Tiste Edur kontakt a uzavřeli s nimi mír, uznali totiž dlouhý konflikt za již dále nesmyslný. Došlo také k výměně technologií a znalostí. Za tento čin se Moranthové a Barghasti vzájemně označují jako „padlé příbuzné“.

Klany

  • zlatí - elitní válečníci
  • černí - nejvíce spolupracující s Malažany, velitel Skrut
  • zelení - starající se transport zboží a osob quorly
  • stříbrní - vládnoucí klan
  • modří - námořníci, obchodníci
 
moranthove.txt · Poslední úprava: 2011/03/13 21:19 autor: Shelagh
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki