Besana

Čarodějka, její chodbou je Thyr. Velitelka kádru mágů, hodnost získala po mágovi Nedurianovi, který padl v Mottském lese, čímž si vysloužila nenávist dalšího mága z kádru Pačesa. Kyprá, pohledná žena, 190 let. Jejím milencem byl Kalot,

který zahynul při útoku na Měsíční kámen u Dřevnova.

Základní údaje

Jméno Besana
Přezdívky Sana
Jméno v originále Tattersail
Rasa člověk
Národnost
Organizace 2. armáda, velitel kádru mágů

Objevil se v

Vývoj postavy

MKP1

Besana kdysi sloužila Posměvákovi (?kdo to byl?), a zároveń byla jeho milenkou, než ho zabil Tanečník a budoucí císař Kellanved. Připojila se k císařovu kádru mágů, po jeho smrti se podílela na masakru v Myší díře. Chtěla poté odejít, ale neznámý veterán ji přesvědčil, že před vinou se neutíká, jinak ji dostihne a zabije. Byla na čas převelena k 5. armádě, poté se vrátila ke 2. Odmítala stát se velemágem, snad pro výčitky svědomí a raději působila v poli. Vysloužila si důvěru vojáků.

Poskytla ochranu Paranovi, když ho Oponn vrátili do života, on ji naoplátku zachránil život, když zranil ohaře stínu, kterého na ni poštval Pačes.
Když z Dřevnova tajně spěchala do Darúdžhistánu varovat Paliče mostů, na Rhivské pláni na ni na Tayschrennův rozkaz čekal Bellurdan. Měl ji dovést zpátky, ona se mu ale vzepřela a při magickém souboji v důsledku přítomnosti chodby Tellan oba shořeli. Besana je pak znovuzrozena v těle Stříbrné lišky.
 
postava/besana.txt · Poslední úprava: 2011/03/12 18:44 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki