Brys Beddikt

Ledeřan, nejmladší z bratrů Beddiktů - viz Hull Beddikt, Tehol Beddikt. Vynikající šermíř, díky čemuž se stal královským šampionem.

Základní údaje

Jméno Brys Beddikt
Přezdívky
Jméno v originále Brys Beddikt
Rasa člověk
Národnost Ledeřan
Organizace finadd lederské armády

Objevil se v

Vývoj postavy

MKP5

Podle vzoru svého staršího bratra Hulla se stal vojákem, později důstojníkem lederské armády. Byl považován za nejlepšího šermíře říše, proto byl vybrán králem Ezgarou za královského šampiona. Spřátelil se s cedou Kuru Qanem.

Poté, co se ledeřané dozvěděli, že Tiste Edur vládnou ohromnou magickou mocí, jej ceda Kuru Qan poslal skrze destičku Dolmenu probudit boha moří Maela. V mořské říši v souboji porazil strážce zapomenutých bohů, ale nechal ho žít, dokonce mu zachránil život - dal mu napít své vlastní krve - a přebral od něj všechna jména těchto bohů.

Utkal se s Rhuladem v korunovační síni lederského krále. V souboji přišel o 2 prsty, ale Rhulada doslova „naporcoval“ - přeťal mu všechny šlachy, čímž ho zcela znehybnil, aniž by ho zabil a zapříčinil jeho znovuzrození.

Po souboji vypil nápoj, který již předtím požil král Ezgara Diskanar a první eunuch Nifadas. Byl to nápoj s jedem a Brys zemřel. (– ono to vypadalo, jako kdyby nevěděl, že je v tom jed, ale čtenáři to bylo jasné hned - divné… –)

Pro jeho tělo si přišel onen poražený strážce. Bude s ním hlídat hrobku mrtvých bohů. Jména zapomenutých bohů byla díky pokrevnímu poutu předána Teholovi, aby nezmizela ze světa s Brysovou smrtí.

 
postava/brys_beddikt.txt · Poslední úprava: 2017/09/10 14:35 autor: Shelagh
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki