Febryl

Velemág sloužící ve vojsku Smršti, třikrát se pokusil otrávit starou Ša´ik, každý z jeho úspěchů však dopadl nezdarem. Pochází z jedné šlechtické rodiny ze svatého města Ugaratu, zabil svoje vlastní rodiče. Na horních špičácích nosí nasazené zlaté tesáky, ve kterých má jed emulor způsobující nevyléčitelnou demenci, ačkoliv má vzhled starce v pokročilém věku, ve skutečnosti je mnohem mladší. Jeho vzhled byl negativním důsledkem jednoho z jeho kouzel.

Základní údaje

Jméno
Iltara
Přezdívky Febryl
Jméno v originále Febryl
Rasa Člověk
Národnost Ugarat
Organizace vojsko Smršti

Objevil se v

Vývoj postavy

MKP4

Kdysi býval velemágem svatého ochránce Enqury ve městě Ugarat, před příchodem malazské armády dostal za úkol zlikvidovat všechny místní učence a tisíce svitků s prastarými vědomostmi sahajícími ještě před dobu T´lan Imass, rodiče ho za to prokleli a on je zabil, použil magii tak silnou, že má od té doby podobu vetchého starce. Před rozhodující bitvou Enqury a Dassema Ultora utekl z města. Jeho cílem ve vojsku Smršti je vzájemná likvidace Ša´ik a Malažanů v Sedmiměstí.
 
postava/febryl.txt · Poslední úprava: 2011/03/30 20:49 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki