Heborik Lehkoruký

Holohlavý muž s tělem pokrytým tetováním - “…kančí hlava překrývala jeho vlastní, složité bludiště křivek, kudrnatá srst se mu vinula po pažích a pokrývala i nahá stehna a lýtka a v kůži na nouhou měl dokonale vyvedené kančí paznehty.“ MKP2

Někdejší kněz Fenera, předtím zloděj v Myší díře. Poté, co opustil kněžský úřad, stal se historikem a napsal revidovanou historii císařství. Za to byl odsouzen za zradu, byly mu useknuty obě ruce v zápěstí a byl poslán do otataralových dolů.

Základní údaje

Jméno Heborik
Přezdívky Heborik Lehkoruký, Heborik Neviditelné ruce
Jméno v originále Heboric Light Touch
Rasa člověk
Národnost ?
Organizace kněz Fenera, později Válečný jezdec Trhače

Objevil se v

Vývoj postavy

MKP2

Poté, co je kančí bůh Fener uvržen mezi smrtelníky a na jeho místo v panthenonu bohů nastoupí Trhač, Tygr léta, stane se Heborik jeho Válečným jezdcem.

Společně s Baudínem pomohl Felisín utéct z otataralových dolů a posléze ji doprovázel až do tábora Ša'ik.

MKP4

Uprchl z tábora znovuzrozené ša'ik spolu s Felisín mladší, Scillarou a Roupušníkem, předtím, než byla ša'ik zabita.

MKP6

Heborik cítil, že se musí vrátit na Otataralový ostrov, kde má své poslání. Na cestě byl rozsekán na kusy T'lan Imassy, kteří unesli Felisín mladší s níž Heborik, Řezník, Scillara a démon Ropušník společně cestovali. Řezník dopravil Heborikovo mrtvé tělo do dostatečné blízkosti Otataralového ostrova, kde Heborikova duš přijala roli nezdolného štítu a převzala bolest duší uvězněných v nefritových úlomcích padajících na ostrov a okolí. Tím zachránil nejen Řezníka a spol, ale i flotilu Lovců kostí, která se nacházela poblíž.
 
postava/heborik.txt · Poslední úprava: 2018/03/04 15:09 autor: Shelagh
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki