Matka Noci

Prastará bohyně, pravděpodobně by se dala označit jako starší bohyně. Existovala ještě před tím, než si K'rul otevřel své žíly. Dokud K'rul a další živelné síly existovaly v chaosu nezformovány do samostatných entit, vládla Matka Noc sama. Matka Noc stvořila Tistejské rasy - Andii (noc), Liosan (světlo) a Edur (stín). V sáze představuje archetyp prvotní bohyně, možná ani nikdy neexistovala jako hmotná postava, ale jen jako živelná síla.

Má minimálně 5 synů: první Anomander (Andii), druhý Silchas Zmar (Andii), třetí Andarist (Andii), Osserk (Tiste Liosan) a Skabandari Krvooký (Edur). Osserk a Skabandari mají otce (Otec Světla). U Tiste Andii je otec neznámý, pravděpodobně žádný.

Po rozporu se svými prvními dětmi Andii je vykázala ze své chodby / světa. Od té doby se stáhla a nikdo neví nic bližšího.

Základní údaje

Jméno Matka Noci
Přezdívky
Jméno v originále Mother Dark
Rasa ?
Národnost ?
Organizace ?

Objevila se v

V sáze se vyskytuje pouze v narážkách. Zmiňována v legendách a skazkách o stvoření světa.

Vývoj postavy

Životopis, důvody proč co dělá atd - většinou bude obsahovat spoilery

MKP5:

osvěta, kde se může Matka Noci nacházet - vysvětlování Stracha Sengara (strana 110):

Kaschanská kouzla byla poslána do chodby Matky noci jako mor. Tak byla uzavřena brána z Kurald Galain do všech ostatních říší. Tak byla Matka noc zahnána do samého jádra Propasti, odkud vidí nekonečné víření světla okolo – všeho, co jednoho dne spolkne, až v ní zmizí poslední ždibec hmoty. A to Matku noc zničí. A tak Kaschanové, kteří již dávno vymřeli, seslali na Matku noc obřad, jenž skončí její vraždou. Až zmizí všechno světlo. Až nebude nic, co by vrhalo stín, a stín tak bude odsouzen k zániku.

 
postava/matka_noci.txt · Poslední úprava: 2010/04/22 12:22 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki