Tumava

Císařský velemág, byla životní družkou Bellurdana. Vysoká žena s havraními vlasy s velitelským chováním a s krutostí v povaze. Spolu s Bellurdanem přišla z Fenn na quonské pevnině a přidala se k císařovu vojsku, během následných válek za sjednocení byla povýšena. Zúčastnila se tažení v Sedmiměstí. Po nástupu císařovny byli s Bellurdanem převeleni do tažení v Nathilogu, kde zůstali téměř sedm let bez využití, až je velemág Tayschrenn povolal k obléhání Dřevnova.

Základní údaje

Jméno Tumava
Přezdívky
Jméno v originále Nightchill
Rasa
Národnost
Organizace 2. armáda

Objevil se v

Vývoj postavy

MKP1

Tumava je při útoku císařského magického kádru na Měsíční kámen u Dřevnova roztrhána démonem Kenryll'ah,

kterého vyvolal sám Tayschrenn.

MKP3

Tumava se znovuzrodí ve Stříbrné lišce, kostějovi z masa a kostí, který kromě ní nese i tři další duše. Kallor v Tumavě pozná Sestru chladných nocí, která ho spolu s dalšími dvěma staršími bohy svrhla a proklela. Proto se snaží Stříbrnou lišku zabít a tím se Tumavě pomstít.
Vyjde najevo, že při bitvě u Dřevnova Tumava zabila A'Karonyse, protože ji oprávněně podezíral, že chce získat Anomanderův meč.
 
postava/tumava.txt · Poslední úprava: 2017/09/03 22:35 autor: Shelagh
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki