Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

spoutani_chromeho_boha [2010/03/08 14:58]
idle
spoutani_chromeho_boha [2010/04/27 18:55] (aktuální)
archon
Řádek 1: Řádek 1:
====== Spoutání Chromého boha ====== ====== Spoutání Chromého boha ======
-Příchod [[postava:chromý bůh|Chromého boha]] byl (vedle Obřadu T´lan Imass) jedním z největších magických rituálů provedených v celých dějinách malazského universa. Byl vykonán kádrem sedmi (podle některých zdrojů dokonce dvanácti) velemágů a šlo o akt vzpoury vůči tyranskému velekráli [[postava:kallor|Kallorovi]]. V malazském universu je relativně běžnou magickou praxí povolávat pro válečné účely démony z jiných říší, avšak nikdo předtím ani potom se nepokusil udělat totéž se skutečným, navíc naprosto cizím bohem. Velemágové zřejmě doufali, že ho dokáží ovládnout a využít jako zbraň v boji s Kallorem, ale obřad se zcela vymkl kontrole. Celý kádr při něm byl zničen, když se přilákaný bůh v podobě obrovské bytosti zřítil nekontrolovaně k zemi. Svým pádem roztříštil na kusy jeden z kontinentů malazského světa a způsobil patrně smrt statisíců až milionů lidí. On sám pád přežil znetvořený, k nepoznání zmrzačený a šílený. Ani starší bohové ho zřejmě nedokázali zabít, proto ho alespoň spoutali a připoutali řetězy k bohyni Země. +Příchod [[postava:chromý bůh|Chromého boha]] byl (vedle Obřadu T´lan Imass) jedním z největších magických rituálů provedených v celých dějinách malazského universa. Byl vykonán kádrem sedmi (podle některých zdrojů dokonce dvanácti) velemágů a šlo o akt odporu vůči tyranskému velekráli [[postava:kallor|Kallorovi]]. V malazském universu je relativně běžnou magickou praxí povolávat pro válečné účely démony z jiných říší, avšak nikdo předtím ani potom se nepokusil udělat totéž se skutečným, navíc naprosto cizím bohem. Velemágové zřejmě doufali, že ho dokáží ovládnout a využít jako zbraň v boji s Kallorem, ale obřad se zcela vymkl kontrole. Celý kádr při něm byl zničen, když se přilákaný bůh v podobě obrovské bytosti zřítil nekontrolovaně k zemi. Svým pádem roztříštil na kusy jeden z kontinentů malazského světa a způsobil patrně smrt statisíců až milionů lidí. Pád jeho tělo sice roztrhal na kusy, přesto však přežil. Časem si částečně opravil své tělo, ale bolest pádu mu přivodila šílenství. 
 +\\ 
 +\\ 
 +Tento ač zmrzačený, tak stále mocný bůh, byl v průběhu času několikrát spoután. Ostatní bohové ho nemohli porazit, přikovali ho alespoň k tělu bohyně Země. Podle některých poznámek (rozhovor paní [[postava:zavist|Závisti]] a [[postava:k'rul|K'rulla]] v MKP3) bylo poslední poutání velmi nedávno, před [[postava:dassem ultor|Dassemovou]] vzpourou proti [[postava:mistr kape|Mistru Kápě]], někdy kolem roku 1153. spánku ohnice. 
 +\\ 
 +\\
Hněv starších bohů se poté obrátil i proti Kallorovi, který svou tyranií zavdal věci příčinu. Ten poznal, že boj proti nim nemůže vyhrát, proto sám zničil svou říši a zabil podle všeho další statisíce lidí, jen aby se mohl bohům vysmát do tváře a odepřít jim konečný triumf. Na oplátku jimi byl proklet. Hněv starších bohů se poté obrátil i proti Kallorovi, který svou tyranií zavdal věci příčinu. Ten poznal, že boj proti nim nemůže vyhrát, proto sám zničil svou říši a zabil podle všeho další statisíce lidí, jen aby se mohl bohům vysmát do tváře a odepřít jim konečný triumf. Na oplátku jimi byl proklet.
 
spoutani_chromeho_boha.txt · Poslední úprava: 2010/04/27 18:55 autor: archon
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki