Dům mrtvých

autor: Steven Erikson
série: Malazská kniha padlých
MKP1 MKP2 MKP3 MKP4 MKP5 MKP6 MKP7 MKP8 MKP9 MKP10
díl: 2
Originální název: Deadhouse Gates
odkazy: Legie,
neco,
dalsiho

Shrnutí děje (bez spoileru)

Na subkontinentu Sedmiměstí to vře. Malazská okupace probíhá už několik desetiletí, řád a zákony byly prosazeny. Despotičtí králové a bandité vymýceni. Je tedy potřeba, aby propuklo povstání a vše se vrátilo k „zlaté“ minulosti. Věštkyně ša'ik a její fanatici se chystají udělit Malazské říši citelnou ránu, vyvolat Apokalypsu. Ze Záchlumí je povolán Coltain, aby vedl malazské jednotky a rebelii zabránil. Jeho šance však vůbec nejsou dobré.

Šumař a Kalam Méchar mají mnoho otázek ohledně událostí v Dřevnově a Darúdžhistánu. Kalam se proto rozhodne konfrontovat samotnou císařovnu a jen na ní záleží, jak tato diskuze dopadne. Společně s Kvítkem a Apsalar se hodlají přeplavit do Sedmiměstí.

Ani v Apsalařině domovském kontinentě není klid. V Quon Tali, srdci Malazské říše opět dochází k čistkám mezi šlechtici. Proher už bylo příliš mnoho, šlechtické kupování důstojnických patentů musí skončit. Lůza je povzbuzena k pogromu ve šlechtické čtvrti v hlavním městě říše - Untě. Mnoho šlechticů povražděno, ti „štastnější“ jsou posláni do Otatarolových dolů. Mezi nimi je i Felisín a Heborik, sestra Ganoese Parana a bývalý velekněz Fenera. Jak se navzájem tyto zdánlivě oddělené události propletou a přežije vůbec někdo smršť Apokalypsy?

POV - Hlavní postavy

u každé z knih vypsat POV 1)

Kniha první: Raraku - postava1, postava2…

Kniha druhá: Smršť - postava2, postava3…

Kniha třetí: Psí řetěz - postava3, postava1…

Kniha čtvrtá: Brána Domu mrtvých - postava3, postava1…

Spoilery

Otázky při čtení

Komu patřila ruka na otatarovem ostrově, které se dotkl Heborik?

MKP6: Jde o obří nefritové dolmeny, naplněné dušemi z jiného světa. Ke konci knihy Lovci kostí přijme Heborik jejich bolest a zabrání ničivým důsledkům spadnutí dalších těchto dolemenů z nebes. Ukáže se tak, že nebyl válečný jezdec, ale nezdolný štít.

1) postavy nesoucí příběh, postavy jejichž osud v dané části sleduje
 
kniha/dum_mrtvych.txt · Poslední úprava: 2012/12/06 16:38 autor: claude
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki