Pormqual

Vrchní pěst a zároveň i guvernér se sídlem v Arenu. Velí malazským vojskům v Sedmiměstí, pod jeho velení tak spadají Coltain a admirál Nok. Titul vrchní pěsti získává čtyři roky před událostmi popsanými v Domu mrtvých, jeho předchůdce Kartheron Krust se utopil za zajímavých okolností v arenském přístavu (jeho tělo se nikdy nenašlo). Je poměrně špatným vojákem (to dokazuje i fakt, že se sotva udrží v sedle na koni), dá se říci, že je produktem reformy malazského vojska za císařovny, kdy velitelské honosti jsou získávány spíše díky šlechtickým titulům. Jeho rádcem je Mallik Rel, který za něj v podstatě vládne.

Základní údaje

Jméno Pormqual
Přezdívky -
Jméno v originále Pormqual
Rasa Člověk
Národnost Malažan
Organizace Malazské vojsko

Objevil se v

Vývoj postavy

Pokusil se zpronevěřit arenský poklad a později plánoval utéct z Arenu ze strachu z porážky. Odmítl vyrazit na pomoc Coltainovi, který tak umírá v mohylách několik desítek metrů od hradeb Arenu za přihlížení deseti tisíc malazských vojáků. Při pozdějším protiútoku se nechal nalákat do zjevné pasti a vydal rozkaz k tomu, aby se jeho vojsko vzdalo bez boje. Všech deset tisíc mužů je ukřižováno u Arenské cesty. Sám Pormqual je sťat.
 
postava/pormqual.txt · Poslední úprava: 2011/03/11 15:43 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki