D´ivers

D´ivers je vyšší formou převtělence. Zatímco čaroděj-převtělenec se mění pouze v jedno zvíře, d´ivers se dokáže přeměnit ve skupinu zvířat stejného druhu, například ve smečku vlků. Počet zvířat nezáleží na jejich fyzické velikosti, spíše na síle dotyčného mága. Členové takové skupiny mezi sebou sdílí vědomí i paměť, v boji koordinovaně spolupracují a pokud nejsou zabiti všichni do posledního, d´ivers jako jedinec přežívá a je schopen se vyléčit. Druhově není d´ivers zřejmě nijak omezen, byli zaznamenáni vlci, medvědi, krysy a dokonce pavouci. Stejně jako v případě převtělenců se však čaroděj dokáže změnit pouze v jeden druh zvířete.

Zatímco „jednoduché“ převtělenectví je považováno ze neškodné, v případě d´iversů už jsou zmiňovány závažné vedlejší účinky hlavně psychického rázu. Čaroděj postupně odvyká lidské podobě a zvolna podléhá podstatně „svého“ zvířete, což může mít za následek až šílenství. Riziko této regrese přitom roste právě s jeho silou a duševní stav některých nejmocnějších d´iversů je tak pokládán za přinejmenším diskutabilní. To působí znepokojivě zejména ve světle faktu, že řada z nich aktivně usilovala o ascendenci a byly zaznamenány případy jejich uctívání primitivnějšími národy či kmeny, které je považovali za své bohy.

seznam d´iversů

jménozvíředílo
MogorapavouciMKP2, MKP4
GrylenkrysyMKP2
RyllandarasvlciMKP2, MKP4
Dežim Nebrált'rolbarálovéMKP6
DessimbelakisDegarotovéMKP4
 
d_iversove.txt · Poslední úprava: 2010/11/16 10:16 autor: idle
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki