Tiste Andii

Chodba: Kurald Galain

První děti Matky noci. Jedna z prvních ras vůbec. Zrodili se ve své chodbě Kurald Galain, chodbě Matky Noci. Svou bohyni opustili poté, co nechala vzniknout světlo a Tiste Liosan, což Tiste Andii brali jako zradu. Neumírají stářím, například Anomander je starý stovky tisíc let. Na svět malazské říše přišli pravděpodobně společně s Tiste Edur. Tiste Andii jsou humanoidi podobní lidem, s černou kůží a černými nebo naopak zcela bílými vlasy.

V současné době je většina příslušníků této rasy znuděná životem. Anomander svým poddaným v Měsíčním kameni hledá smysl života v nejrůznější konfliktech a bojích proti tyranům a zlu (z Anomanderova pohledu ;-)).

Mezi Tiste Andii patří mocní mágové, eleintové, převtělenci i mágové-assasínové. Více Andiů mohou spojit své síly a projevit plnou sílu Tiste Andii. Tzv Odhalení Kurald Galain je magický obřad nesmírné moci, na zničení chodby Chromého boha stačilo čtyřicet takto spolupracujících Andiů. Gothos označuje Andie za nejmocnější ze všech ras.

Nejznámější představitelé: Anomander Dlouhý vlas, Silchas Zmar, Andarist, Korlat, Orfantal.

 
tiste_andii.txt · Poslední úprava: 2012/11/01 13:18 autor: aenszguhelem
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki