Měsíční zahrady

autor: Steven Erikson
série: Malazská kniha padlých
MKP1 MKP2 MKP3 MKP4 MKP5 MKP6 MKP7 MKP8 MKP9 MKP10
díl: 1
Originální název: Gardens of the Moon
odkazy: Legie,
neco,
dalsiho

Shrnutí děje (bez spoileru)

Úvodní kniha ságy nás vítá na kontinentě Genabakis ležící na východ od domovského kontinentu Malazské říše. Dobyvatelské tažení je v plném proudu a vojska se připravují na konečný úder v dlouhém obléhání Dřevnova. Toto město rozhodně není poslední v řadě cílů císařovny Laseen, svrchované vládkyně Malazského impéria, které se rozkládá již přes 3 kontinenty. Hned jak se podaří zahnat mocného mága Anomandera Dlouhý vlas ovládajícího létající pevnost Měsíční kámen, upře svůj nenasytný zrak na poslední a zároveň nejbohatší svobodný městský stát Dárudžihstán.
V tomto konfliktu však nestojí Dárudžihstán proti Malazským silám osamocen, do hry se zapojují ascendenty i bohové. Každý si chce v následujícím boji urvat kus moci pro sebe. Vládci stínu vysílají svého agenta do hry, pozadu nezůstanou ani všetečná Dvojčata náhody. A Paliči mostů, legendární setnina Malazské armády, je zaskočena zradou z vlastních řad, komu se tito neobyčejní vojáci znelíbili?

Toto je první kniha ságy, kterou další knihy následovaly až po delší době a proto se zde vyskytuje několik informací nekonzistentních z dalšími díly ság (například ženské pohlaví Orfantal, existence chodby chaosu, Toolanova negace magie ve svém okolí).

POV - Hlavní postavy

u každé z knih vypsat POV 1)

Kniha první: Dřevnov - Stabro Ganoes Paran, Besana

Kniha druhá: Darúdžhistán - Kruppe, Kvítko Berka

Kniha třetí: Poslání - Toc Mladší, Lorn

Kniha čtvrtá: Asasínové - Rychlej Ben, Kruppe, Kalam, Kvítko Berka

Kniha pátá: Gadróbská pahorkatina - Stabro Ganoes Paran, Lorn, Kvítko Berka, Coll, Tolar

Kniha šestá: Město modrého ohně - Stabro Ganoes Paran, Rallik Nom, Kalam

Kniha sedmá: Ples - postava3, postava1…

Malazská říše

Paliči mostů. 9. oddíl

Spoilery

Postavy v úvodu:

Velitelem Paličů mostů byl v té době právě WhiskeyJack. Velel dokonce i Dujekovi. Palič mostů co se v úvodu objevuje je Šumař(insignie= „Za velitelem přišel další Palič. Tenhle měl na zádech rozbité a ohořelé skřipky.“). Reader.

1) postavy nesoucí příběh, postavy jejichž osud v dané části sleduje
 
kniha/mesicni_zahrady.txt · Poslední úprava: 2014/07/18 15:17 autor: Hrutwang
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki