Kvítko

Darúdžhistánský zloděj. Okolo sebe má několik přátel, kterým věří: popletený Kruppe, člen cechu assasínů Rallik Nom, švihák (?) Murillio či opilec Coll. Později schopný assasín.

Základní údaje

Jméno Kvítko , později Řezník
Přezdívky -
Jméno v originále Crokus, Cutter
Rasa člověk
Národnost Darún
Organizace -

Objevil se v

Vývoj postavy

MKP1

Našel minci, již hodili do hry Oppon, a tak se dostal pod jejich ochranu. Při jednom lupu se zamiloval do dcery bohatého radního, Kalisty D'Arle. Potkal se na ulici Darúdžhistánu s Anomandarem Dlouhým Vlasem, který bojoval s říšským démonem. Minci Oppon zahodil do moře, když se vydali s Líto, Šumařem a spol. na cestu do Itko Kan.

MKP2

Zamiloval se do Líto, což je jeho druhá nešťastná láska…

MKP4

…což mělo za následek, že se z něj stal assasín a přijal jméno Řezník.

Kotilion si ho vybral jako svou pravou ruku pro své plány - Odejít na Drift Avalii a tam bránit trůn stínu před Tiste Edur. Bojoval tam po boku Andarista, Líto, Poutníka či Hawk. Poté Kotilion pošle Řezník a Apsalar do chrámu stínu v Sedmiměstí. Apsalar se pak rozhodne, že nedovolí, aby Kvítko šel po cestě asasína jen z důvodu, aby se jí přiblížil, tak odejde.

MKP6

Řezník doprovází Scillaru, Heborika a Felisín mladší přes Pan'potsun na Otataralový ostrov, kam se potřebuje dostat Heborik. Skupina je přepadena odpadlými T´lan Imass sloužícími Chromému bohu. Heborik je zabit, Felisín mladší je unesena a Řezník se Scillarou jsou zraněni. Po vyléčení se Řezník rozhodne, že dokončí Heborikovu pouť a vezme jeho mrtvé tělo na ostrov. Scillara jde s ním, přidá se i Barathol Méchar, bratranec Kalama. Po cestě na ostrov jsou zachráněni před utonutím flotilou Lovců kostí.

MKP8

Řezník se vrátí do Darúdžhistánu, ale zjistí že město už není pro něj. Prožije románek se svou první láskou Kalistou. Románek skončí, když zabije jejího manžela Gorlase Vidkase, nikoliv kvůli ní, ale protože zabil Murillia.

MKP10

Řezník se konečně setká s Apsalar v Itko Kan.
 
postava/kvitko.txt · Poslední úprava: 2018/03/04 13:57 autor: Shelagh
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki