Rychlej Ben

Vysoký, hubený muž s černou pletí původem ze Sedmiměstí. Neobvykle nadaný mág působící v jednotce Paličů mostů.

Základní údaje

Jméno Ben Adaephon Delat
Přezdívky Rychlej Ben
Jméno v originále Ben Adaephon Delat, Quick Ben
Rasa člověk
NárodnostSedmiměstí
OrganizacePaliči mostů

Objevil se v

Vývoj postavy

MKP1

Rychlej Ben má dohodu s mágem Pačesem, takže když je Pačes u Dřevnova smrtelně zraněn, přenese jeho duši do dřevěné loutky. Toto je kouzlo Kurald Galain, magii kterou nikdo z lidí (pravděpodobně) neovládá. Pačes má sledovat Tayschrennovy záměry, nicméně je natolik šílený, že se nedá příliš ovládat a Ben je později nucen ho nechat zlikvidovat.

V průběhu děje vyplyne, že Ben byl veleknězem Stínu, podvedl Stínupána a spálil své roucho.

Dokáže naráz otevřít sedm chodeb, což použije při obraně před probuzeným jaghutským tyranem v Darúdžhistánu. Sedm chodeb najednou je maximum, co dokáže, i když jich vlastní víc - viz MPK3

MKP3

Ovládá 12 chodeb (Denul, D'riss, chodba Mistra Kápě, Fenerova chodba, Říšská chodba, Meanas, Rašan, Reus, Serc, Telas, Tennes, Thyr), většinu získal pomocí stěhování duší, když vstřebal duše svých kolegů z kabaly mágů Sedmiměstí:

Kebharla, byla víc student než mág

Renisha, mág vysoké Meanas

Keluger, kněz D'riss, zmije podzimu

Narkal, mág-válečník, zapřísáhlý Fenerovi, měl nakročeno k hodnosti Smrtelný meč

Ullan, převtělenecký kněz Soliel - chodba Denul

Set'alahd Crool, Jhag, který v záchvatu zuřivosti donutil Dassema Ultora ustoupit o dvanáct kroků, jeho meč zářil požehnáním od nějakého neznámého ascendenta

Etra, mistryně chodby Rašan

Birith'erah, mág chodby Serc, byl schopný vyvolávat bouře

Gellid, čarodějka chodby Tennes

Jak se to stalo, je vysvětleno ve Vzpomínkach ledu strana 282-288.

MKP4

Kalam Benovi otevřel cestu ve stanu Korbolo Doma v táboře ša'ik, odkuď ho Ben unesl a předal císařovně. Ben zároveň Kalamovi sdělil, že Paliči včetně Whiskeyjacka jsou mrtví.

MKP6

Na palubě flotily vezoucí 14. armádu vracející se k ostrovu Malaz se postavil kouzlům Tiste Edur a s tajnou pomocí Flašky porazil kolem stovky edurských čarodějů.

V souboji s Icariem dokázal jej svými kouzly vytlačit z jeskyně s Prvním trůnem, ale je pravěpodobné, že by nakonec na něj neměl, protože se Icarium dokázal i přes všechna kouzla vracet do boje a ještě Rychlýho zraňovat. Do boje zasáhl, a Rychlýho tak zachránil, sám Stínupán.

MKP7

Postavil se 3 dračím převtělencům: sestrám Soumrak, Úsvit a Strakaté, když se chystaly napadnout Silchase Zmara při cestě za finistem Skabandariho Krvookého. Svými kouzly je srazil k zemi.

V Lederas pak zahnal na útěk Silchara Zmara.

MKP9

Rychlej Ben se postavil armádě K´chain Nah´ruk a je pravděpodobně zabit obrovským bleskem, seslaným ještěry.

Související postavy

Jeho přítelem je zejména Kalam. Za přátele dále považuje téměř celý 9. oddíl Paličů mostů, tedy Whiskeyjacka, Šumaře, Křováka, Honce, Klátila. (MKP1)

 
postava/rychlej_ben.txt · Poslední úprava: 2017/10/15 12:52 autor: Shelagh
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí:CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki